Profesjonalne szkolenie

Profesjonalne szkolenie
.

Hustle Squad Presents Trap Pack 2 (Wav i soundfonts)


Zestaw ten jest wyposażony w nowe VSTS, NEW SoundFonts i bębny.
>>WIĘCEJ<<

Wtyczki i sample dla posiadaczy chomików

Jesli macie konto na chomikuj to zapraszam. Co jakiś czas będzie siętam coś nowego pojawiać.
Co znajdziecie?

FRUITY LOOPS 9

ABSYNTH 5
AdmiralQuality Poly-Ana
Antares AutoTune 5.08
B4
Celemony Melodyne Studio Edition
Gladiator. v. 1. 2. 2. 0. ( prawie Massive )
IK. Multimedia. SampleTron
KORG COLLECTION
MR. SAX
Novation Bass-Station 1.6
Proteus VX
PSP Audioware Lexicon PSP 42 1. 4. 1
REAL GUITAR 2
Sample
VIRTUAL BASSIST
Virtual Sound Canvas
Waves!
XLN Audio Addictive Drums


Jak włączyć Legacy effects (Wasze Pytania)

Pytanie od Kodiego

Cześć
Widziałem u kogoś na fl studio że w channels setings pod samplem ma jakieś dodatkowe pokrętła. Nie wiesz jak to włączyć?

Na pewno chodzi Ci o Legacy effects gdzie przy włączeniu mamy dodatkowe funkcje takie jak;
AMP -  preamp
First effect
sine modulation
a także;
cutoff, resonance, reverb (nie polecam używać) i stereo delay.
Czyli dodatkowe funkcje dzięki którym można troche zmodyfikowac sampel.
Jak to włączyć?

Wchodzimy w Options > General Setings > Advanced > Show legacy precomputed effects
U nie których ta opcja jest już włączona, a u innych nie.

West Coast - Klasyczny G-Funk


Paczka sampli west coast jest inspirowana legendarnymi hitami takich wykonawców jak Dr Dre, Tupac, Snoop Doog, NWA i wiele innych.
Można sobie wysamplowac ciekawe basy i synthy a dla mniej ambitnych pozostaje składanie gotowych loopów ;)
Jeśli ktoś lubi G-Funkowe bity to polecam. >>WIĘCEJ<<

Człowień & Shot - Do Zobaczenia Poźniej


Dwóch raperów z dolnegośląska o których pewnie już słyszeliście. Po dwóch poprzednich płytach "Człowieku z krwi i kości" oraz "Origami" na pólki sklepowe trafia ich najnowsza płyta "Do zobaczenia później" nakładem Grill Funk Records. Materiał na pewno warty sprawdzenia. A poniżej dwa losowo wybrane tracki. Polecam.
Całość możecie pobrać Tutaj.Zasady (feat. DJ Jarzomb) (prod. Eten)Czlowien & Shot - Nim Wlosy Beda Siwe (feat. Temate, DJ Jarzomb) (prod. Art'em)

FL Studio 9.9

Ostatnia wersja testowa fl studio jest bogatsza o nową funkcje Picker Project, czyli wygodniejsza praca z klipami, dodatkowo posiada funkcję autoodsłuchu.
Nie wiem jak wy, ale ja czekam na wersje 10, która może okazac sie przełomowa.


Wtyczka Poise VSTi


Wtyczka coś ala fpc z tym, że łatwiejsza w obsłudze i jak dla mnie bardziej funkcjonalna.
Mamy 16 padów i każdy pad może używać do 8 próbek. Czyli na jednego pada włożymy maksymalnie osiem sampli.

Sample możemy pitchować, regulowac głośnośc i balans zwiększać szybkość. Mamy również wbudowane efekty jak filtr dolno i górnoprzepustowy. Wszystko działa na zasadzie przeciągnij i upuść.,
Wtyczka obsługuje pliki Wav oraz Afi.
Aby włączyć efekty na samplu musimy kliknąć w czerwone lampeczki po prawej stronie.
Jeśli chodzi o instalacje tej wtyki, to macie w folderze po rozpakowaniu 4 paczki. Zaznaczacie wszystkie 4, klikacie PPM i wybieracie "wypakuj tutaj" niby oczywiste, ale większość ludzi ma z tym problemy ;)
>>WIĘCEJ<<

SoundFont Dirty Sound i Club


Zestaw w formacie Soundfonts w której znajdziecie, Leady, skrzypce, Chóry, Pianina i inne.
Jak używać soundfonts`ów to chyba wiecie >>WIĘCEJ<<

Skiny do Fl studio 9


W paczce jest 8 skórek do fl 9.
Dla tych którzy nie wiedzą jak zmienić skin;


Folder ze skórkami wrzucamy do;

Dysk C (w zależności gdzie mamy zainstalowany fl studio) > Program Files > Image Line > Fl Studio 9 > Artwork > Skins.

Po czym odpalamy Fl Studio wchodzimy w Options > General Settings i na samym dole mamy okienko skins. Klikamy i rozwija nam sie lista dostępnych skórek. Wybieramy najciekawszą.
>>WIĘCEJ<<

Audio Roots of India (dla Akai, Kontakt i w formacie Wav)


 Wkrocz w głąb korzeni Indii i odkryj ogromną złożoność muzyki z wielu regionów ... Maharashtra, Bengal, Asam, Punjab, Madras, Gujarat i Maharashtra. Różnorodność stylów muzycznych, wzory i instrumentów, które pochodzą z tych regionów były niezwykle trudne do odtworzenia z dowolną ilością autentyczności ... aż do teraz. Z pętli i hity z takich instrumentów, jak Pakhwaj, Taal, tabla, Dholak, Ghungroo, Dhol, Chanda, Jhanj, Chimta, Mridangam, Ghattam, Tavul, Manjira, Khanjari, Madol, Khol, Tuntuna, i na dolkach, stworzenia tego emocjonalnie napędzane połączenie ziemi i muzyki jest ograniczona tylko do inspiracji. Wszystkie oryginalne instrumenty perkusyjne z różnych regionów Indii są grał i nagrywał w doskonałej tempa wydobyć co nieco perkusyjnych smaku. Zgadzaj się na nie mniej niż autentyczne "Roots".
.

Robimy własne template w fl studio


Jeśli was wkurza to, że gdy zaczynacie nowy projekt w fl studio i musicie np. w mikserze za każdym razem odpalać jakąś wtyczke np. equalizer, a chcielibyście uruchamiać program i mieć już wszystkie wtyczki do mixu poukładane na kanałach a w dodatku już ustawione tempo, to możemy sobie stworzyć własne ustawienia. 

Nie którzy o tym wiedzą inni nie, dlatego wam napisze jak to zrobić.

Bardzo prosta sprawa.

1. odpalamy fl i wchodzimy w File > new from template > Minimal > empty. Zauważycie, że po kliknięciu na empty na sequencerze pozostał nam tylko jeden pattern z jednym samplerem, a mixer jest pusty.
2. przechodzimy do działania. Teraz możecie sobie uruchomic w mixerze wtyczki z których zawsze korzystacie, ustawić tempo w którym robicie bity najczęściej, a także możecie sobie na sequencer wrzucić sample czy wtyczki z których równie często korzystacie, a nawet możecie sobie ułożyć przykładową pętle perkusji.
3. Jeśli już wszystko sobie ustawiliśmy to teraz klikacie na file > save as > i zapisujecie to jako projekt flp. tylko pod nazwą `Empty` miejsce docelowe pulpit.
4. Jeśli już mamy zapisany projekt Empty.flp na pulpicie, to teraz wchodzimy w Mój komputer > Dysk C (zależnie gdzie macie zainstalowany Fl) > Program Files > Image line > Fl Studio 9 > Data > Projects > Templates > Minimal > Empty i wtym folderze podmieniamy projekt Empty.flp na nasz projekt który stworzyliśmy. Od tej pory przy każdym uruchomieniu programu będziemy mieć ustawienia dostosowane do nas.

Sample Platinum Essentials


Zgadnijcie kto powraca z kolejnym workiem pełnym Platynowych hitów. West Coast fenomenalny Keith aka Clizark i nikt go nie zatrzyma. Od Def Jam No Limit Records. "Platinum Essentials 2"zawiera wszystkie dźwięki o których marzysz. Od bangin beats po bass aż do złych dźwięków z syntezatora. West coast styl. Poświęć chwile i sprawdź tą paczke.
Full Mix, Bass, Drums, Piano, Organ, Synth, Rhodes, Strings, Guitar FX i wiele więcej
>>WIĘCEJ<<

Brand Nubian – In God We Trust 1992 (Vinyl Rip)


Brand Nubian to trzech MC; Grand Puba, Sadat X i Lord Jamar oraz dwóch DJów Alamo i Dj Sincere.
W 1992 roku z grupy odszedł Grand Puba a DJa Alamo zastąpił DJ Sincere (Choć Sincere udzielił się już na pierwszej płycie "One For All") DJ Sincere na dobre z Brand Nubian odszedł w 1995 r.
Puba i Sadat X zrobili kariery solowe.
"In Dod We Trust" jest drugim ich albumem>>WIĘCEJ<<

Hip Hop Base Tones sample (do wysamplowania)


Możecie wysamplowac lub użyć w całości

Motion Samples prezentuje premierową kolekcja Hip Hopowych pętli basowych, która zawiera ponad 250 pętli najbrudniejszych linii phattest bass jakie kiedykolwiek słyszałeś!

Wliczone są nieskończone pętle eq'd, przesączono i static niskich tonów, nagrany z żywych gitar basowych, moogs analogowych i osławionego Studio Electronics SE1 dla najlepszych basów dostępne w dowolnym miejscu.

Kolekcja ta jest przeznaczona głównie dla wschód, zachód i producentów hip hop, którzy wiedzą, it's all about dolny. >>WIĘCEJ<<

I takie demko ode mnie;

Schoolly D 1986 (klasyki)


Jesse B. Weaver, Jr, znany lepiej pod pseudonimem Schoolly D, jest amerykańskim raperem z Filadelfii.
Schoolly D nawiązał współpracę z DJ Code Money w połowie 1980 roku. Jego teksty odzwierciedlały miejski realizm, przemoc i seksualną brawurę. Schoolly D' to jeden z prekursorów muzyki gangsta rap
.01. I Don't Like Rock & Roll
02. Put Your Filas On
03. Free Style Rapping
04. P.S.K. What Does It Mean??
05. Gucci Time
06. Free Style Cutting >>WIĘCEJ<<

Bachaton, MayBach Edition Hip Hop, Domad Sampling


Bachaton

200 Pętli, 100 FLPs + Wtyczka VST
MayBach Edition Hip Hop

By Popular Demand! Jeden z naszych najnowszych produktów kiedykolwiek Hood Runnas Hip Hop Loop Zestawy ma teraz Brotha! Hood Runnas: Maybach Loops Hip Hop Zestawy Edition! Zainspirowany blichtru i przepychu Maybach współpracy artystów, takich jak T-Pain, Pusha T, Rick Ross, DJ Khaled, Lil Wayne, Fabolous, Kanye West, Drake i więcej, tych pętli muzycznych wypełnione są ogromne wielkie idee stylu zespołu stylu, z zarówno bezpośrednio, jak i doskonałą jakość próbki dźwięków!
21 Muzyka Loop Zestawy podzielone na 11 zestawów piosenki, wyposażony w 11 Dziesięć "A" pomysły hak sekcji i 10 Dziesięć "B" ideast werset sekcji. Mix and Match tych pętli jednak chcesz. Użyj każdej pętli muzyka sama w sobie lub w pary A i B razem Verse, Hook, Bridge gotowa do pracy!
226 indywidualnych pętle wav ogółem.

Domad Sampling

850 Sampli

Bells, Chimes Viny,l CrackleDj, Horns Dj, Voices, Fxs, Sounds, Gunz, Sounds, Organs, Orchestra Sounds, Rhodes Samples, Scratches, Speech, Stabs, Strings, Synths >>WIĘCEJ<< 

Edirol Hyper Canvas


Alternatywą dla wtyczki edirol orchestral jest wtyczka edirol hyper canvas.
Mam tą wtyczkę od roku, a dopiero dzisiaj po raz pierwszy ją uruchomiłem.
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy po uruchomieniu tej wtyczki to bardzo przejrzysty interfejs.
Po lewej stronie mamy chorus, reverb, pan, level a nawet preview dzięki któremu możemy odsłuchac wybrany preset, a raczej przykładową melodie jaką możemu uzyskać z wybranego przez nas preseta. Jest to bardzo przydatne ponieważ nie musze się domyślac, jak dany dzwięk będzie brzmiał po ułożeniu kilku akordów, tylko od razu odsłuchje demko.


Jakie zauważyłem minusy?
Tylko jeden;
- Tak jak i w edirol orchestral, tak i w hyper canvas nie możemy grac na dwóch kanałach jednocześnie będziemy musieli użyc midi out (o którym pisałem tutaj) lub klonowac wtyczke.

No i czas na plusy
+ Dużo presetów
+ małe obciążenie procesora
+ wszystkie ustawienia zapisują się do flp.

Daje wam paczke w której znajdziecie
- Edirol HQ SuperQuartet v1.52
- Edirol Hq Orchestral v1.03
- Edirol Hyper Canvas v1.53 >>WIĘCEJ<<

Winyle do Samplowania / Martyna Jakubowicz - Maqulillage


Pierwsza płyta martyny jakubowicz która została nagrana w 1983 roku. płyta jest w klimacie blues, rock.
Gdy pierwszy raz tą płyte dostałem do ręki, to pomyślałem sobie, że nic ciekawego na niej nie znajde i odstawiłem ja do kosza z winylami. Kilka dni temu przypadkowo się na nia natknąłem i postanowiłem odsłuchac ją w całości i jednak coś z niej powycinać..
Spędziłem kilka godzin i udało mi się wyciąć około trzydziestu dobrych sampli, których użyje w najbliższej przyszłości,.
Więc płyte polecam osobą, które nie szukają całych taktów, a pojedyńczych ciekawych próbek.Strona A
Instrumental cezara
kiedy będe starą kobietą
stłucz szybę i wyrzuć klucz
w domach z betonu nie ma wolnej miłości
albo cacy, albo lili

Strona B
władco światła, władco ciemności
która to faza
kretyni i osły
blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu

>>POBIERZ<<

Gangsta Beats 2


Znajdziesz tu ostre, dynamiczne pętle z charakterystyczną atmosferą gangsta obejmujące wszystkie potrzebne przyrządy do stworzenia dobrego bitu.

Co znajdziemy w paczce; 
- Linie basu
- drumsy
- pętle perksusji (do samplowania)
- pliki MiDI (plik midi przeciągamy na sequencer i możemy przypisać go pod wybraną wtyczke lub sampel)
- Pianina
- skrzypki
- brassy
- pady

 


Jest to paczka multiformat więc znajdziemy w niej pliki wav, midi, rex
>>WIECEJ<<

Tureckie sample i arabskie loopy


Tureckie i arabskie sample. Myśle, że wielu z was sie przydadzą.
Na pewno odpowiednio wysamplowane czy dodane w całości do bitu rozwieją nude i dodadzą klimatu.>>WIĘCEJ<<

Małpa - Ból (prod. DonDe, skrecze DJ Danek)

Nowy traczek od Małpy.
 Co myślicie ?
Moim zdaniem kozak z resztą wszystko co od małpy.
Troche dziwne te cuty, ale w sumie pasują do treści.

Kompresor Elysia Alpha VST (polecam)


Kompresor alfa jest potężnym narzędziem do profesjonalnego przetwarzania dynamiki. Wyposażony w innowacyjne funkcje zapewnia absolutnie bezkompromisową jakość dźwięku, wyznacza nowe standardy dla poprawy wszelkiego rodzaju materiału audio. Oferuje M / S przetwarzanie równoległe kompresji, ograniczniki, jak również sidechain i filtry audio.

Układ jest zupełnie nowym produktem, który stanowi otwartości i przejrzystości, która może być trudno znaleźć po raz drugi. Każda część jego przetwarzania sygnału jest oparta na pojedynczych tranzystorach, działających w stałym trybie klasy A, a nawet dostawy sidechain i pobór mocy odrębnych obwodów. Wszystkie komponenty są najwyższej klasy dostępne wyłącznie wybrane zgodnie z ich doskonałości.


.

Winylowa Rewolucja + West Coast Style sample


Dwie paczki sampli w których jest ponad 900 dzwięków i pętli.

translate google;
Więcej Hip Hopu & Vinylu to tematyczne szaleństwo! Explozja na terytorium winylu! Znalezione pogrubione, nowych próbki, gdzie nie dotarł jeszcze żaden sampler! Dig w freaks beat, hip leje, leje podróży, Groovers i wolno Jammers! "Rewolucja winylu # 2 "! Ponad 900 dźwięki i pętle. Jeśli szukasz flava, że hip-hop, to CD jest dla Ciebie!

West Coast

W tej paczce znajdziemy;
bassdrums, cowbells, closed hats, claps, cymbals, effect sounds, guitar stabs, high toms liw toms, mid toms, open hats, percussions, rimshots, snaredrums, vinyl noise, crakles i pops.
Wszystkie sample w formacie wav 24 bity zarówno w mono jak i stereo. >>WIĘCEJ<<

Próbki chińskich instrumentów dla urozmaicenia bitów


Myśle, że wam sie przyda kilka orientalnych próbek prosto z chin.
Można sobie wysamplować ciekawy element lub użyć w całości.
Jak tam wolicie
a poniżej trochę histori;


Na chińskich instrumentach grano solo jak i w dużych orkiestrach (na dworach cesarskich) lub w mniejszych zespołach (w herbaciarniach lub podczas zgromadzeń publicznych) W tradycji chińskiej nie ma żadnego przewodnika i nikt muzyki sie nie uczył z nut. Ludzie muzyki uczyli się fonetycznie i zapamiętywali to co wcześniej grał jakiś muzyk. W 20 wieku nuty stały sie bardziej powszechne oraz zaczęto używać więcej instrumentów strunowych.

W paczce jest 481 próbek w formacie wav.
Co zrobicie z nimi i jak je wykorzystacie to już od was będzie zależeć.


>>WIECEJ<<

MeWash - Ten je*** Mikstejp

Mikstejp zrealizowany w kilka dni, prócz dwóch kawałków "Uważaj" i "Unieś Ręce' które były wypuszczone w sieć wcześniej, za zwrotki odpowiedzialny był MeWash, natomiast bity, wszystkie prócz jednego są sciągane z internetu, za ten jeden podkład odpowiedzialny był Szymon, ten Mikstejp to coś spontanicznego.
1.MeWash - Intro / Wiesz? prod. Szymi
2.MeWash - Piszę tą płyte
3.MeWash - Uważaj
4.MeWash - Unieś Ręce
5.MeWash - To Ten Je*** Mikstejp
6.MeWash - z samym sobą
7.MeWash - Z Nim, Z Nią, Z Nimi, Z Wami
8.MeWash - Outro / Puść To Dalej
>>ODSŁUCH I DOWNLOAD<< 

VSTi Steinberg XPhraze oraz All Xpansions i w prezencie Video Tutorial


Translate google;
Tworzenie schematów akordów, riffów, basy, efekty, pasaże, morf, podkładki, smycze, nawet 4-track piosenek szybko i intuicyjnie z Xphraze. Z krojenia rave akordy, złożonych dźwięków polifonicznych, krzycząc bas i prowadzić riffy, soczysty poduszki zamiatanie i tempo-synced efekty dźwiękowe, Xphraze będzie muzyka eksploduje z głośników wszystkie w doskonałej synchronizacji.

W hotelu:
- Pochodzi z ogromnej biblioteki z setki gotowych pójść Combi, Łaty i Phrazes. Wystarczy wybrać to, czego potrzebujesz i idź lub dostosować go do swoich potrzeb w żadnym momencie.
- Cztery strony wielu barw syntezatora wyrażenie polifoniczne, pełna zdolność tempo pętli i synchronizacji (generatory phraze, koperty i LFO).
- Każdy plaster składa się z: Fraza Oscillator (32 komórek) z poszczególnych rozdzielczości uwagę, sekcja wzmacniacza i wielomodowych filtr, każdy z free-form loopable koperty, dwa dodatkowe dowolnego loopable pomocnicze koperty, czterech dowolnych LFO, arpeggiator, tryb unisono.
- Każdy Phraze Generator zawiera: indywidualne multisampli na komórkę, plus maksymalnie sześciu dowolnie parametry komórki, takie jak pitch, cutoff, rezonans, panoramowanie, poziomu, bramy czasu i więcej. Każdy parametr komórki myszy krzywej swobodnie edytować.
- Unlimited, dowolnie modulacji morph z 24 źródeł x 16 miejsc.
- Odtwarzanie wyrażenia mogą być w pełni dostosowuje się do każdego Patch: gry i zakres pętli (początek i koniec) można regulować na ekranie, spust przełączane / wyciszenie na komórkę, regulowany przenikania komórek / okres.

Sample Bulletproof Hip Hop Grooves


Te wysokowydajne pętle instrumentalne są wynikiem precyzyjnego wykonania i fachowo dostosowane w wysokiej klasy Beat Factory, zapewniając nietykalność na ulicach. Ta solidna paczka jest pełna głębokich kicków, ostrych werbli i klaskaczy, syntetyzowane skrzypce, akustyczne i elektryczne gitary basowe, gitary i perkusję.

Szeroki wybór zestawów; 20 pętli, rozbitych na poszczególne instrumenty i dokładnie sklasyfikowane według tempa od 87 do 100 BPM. Zakres Stylów: od ciężkich crunkowych do słodkich symfonicznych. Pliki WAV do użycia przez Akai, lub gotowe oprogramowania, takie jak Reason, FL Studio, Logic i inne

Wszystkie te bity zostały zaprogramowane przy użyciu najwyższego poziomu profesjonalnego sprzętu przez doświadczonych instrumentalistów, którzy wiedzą, jak dodać swoistego kopa do każdego bitu. Wszystkie pętle jakościowo sprawdzone, skompresowane do norm więc nie musisz się martwić o problemy w miksie. W przeciwieństwie do wielu próbek do pobrania, ten produkt jest w 100% royalty-free, więc można ich używać, gdzie i jak chcesz, bez żadnych prawnych problemów.

Zestawy te pętli mogą być łączone i mieszane w nieskończoność. Jeśli podobają Ci się dzwięki mistrzów, takich jak Dre, Wu-Tang i Timbaland to "Hip Hop Bulletproof Grooves" jest właśnie dla Ciebie!

Waga:280 MB


No i Daje wam próbke tego co się da zrobić z tych sampli;>>POBIERZ<<
-->

Threshold i Ratio w kompresorze, ścinamy atak.

Pobieramy sobie wtyczkę s(m)exoscope
http://bram.smartelectronix.com/plugins.php?id=4


Ta wtyczka pokazuje przebieg fali w czasie rzeczywistym i wrzucamy ją na dowolną ścieżke w mikserze.
Uwaga! wtyczka musi być jako ostatnia czyli nie odpalamy jej przed kompresorem, a po kompresorze.

Spójrzcie na obrazek, wszystkie dzwięki są na podobnym poziomie głośności i takich dzwięków już nie kompresujemy.

Kompresujemy dzwięki dynamiczne z których jest co ściąć. Na przykład takie;
a tak wygląda dzwięk skompresowany

I teraz pytanie jak skompresowac dzwięk?
Możecie użyć kompresora który jest w fl studio

Na początku ustawiamy duże ratio przypuśćmy 5:1. Na wykresie będziemy widzieć spłaszczoną fale.
Ustawiamy attack na najszybszy z możliwych czyli np. 0.01ms i mały release np. 20ms.
Teraz obniżając threshold, będziemy mogli zauważyć, że fala będzie się robić coraz bardziej płaska i teraz już tylko od Ciebie będzie zależeć w którym momencie się zatrzymasz. Oczywiście robimy to głównie na ucho.
Jeśli dzwięki będą nienaturalnie spłaszczone, czyli będą miały za mało ataku to zwiększ atack lub zmniejsz ratio.
Gain ustawiamy na ucho, żeby dzwięk z kompresorem i bez kompresora miał tą samą głośność.
W skrócie to byłoby na tyle. Popróbujcie sobie i zobaczcie co to daje.

Sample Nas Mafioso, Kanye Style Vol1,2, Wu Tang Standards

Mafioso Nas. To kolekcja CD na której znajdziecie Loopy, Drum Kits i całe zestawy inspirowane klasyką hip-hopu jak Raekwon Only Built 4 Cuban Link "Jay-Z"Reason Doubt "i Nas " It Was Written "

Kanye Style Vol1

Duży zbiór sampli, loopów i wiele więcej. Zainspirowany przez wielkich producentów, jak Kanye West, Just Blaze, RZA i The Alchemist. Można z pewnością stwierdzić, że to arcydzieła. Więc umieścić swoją kreatywność do testu z Kanye STYLE.
Kanye Style Vol2

Powrót! "Kanye Style 2"rozpoczyna się gdy pierwszy zakończył. Ten cd zpakowane sample, loopy, zestawy inspirowane przez Kanye West. absolutną koniecznością dla każdego producenta, niezależnie od gatunku.

Wu Tang Standards

Beats45 przedstawia Wu-tangs standard. Kolekcja Hip hop pętli RZA próbek styli i zestawów budowlanych inspirowanych Wu-tang albumów jak Iron Man i Bobby Digital in Stereo, absolutną koniecznością dla każdego producenta!
>>WIĘCEJ<< 

Jak przypisac pady w FPC do klawiatury (Wasze pytania)

Piszecie do mnie z różnymi pytaniami i często te pytania się powtarzają, więc zrobiłem sobie małą liste z najcześciej zadawanymi pytaniami i będe odpowiadał na nie tutaj na blogu. Oczywiście autor pytania dostał już odpowiedź, ale żebym nie musiał w przysłości pisać po stokroć tego samego odpowiedź zamieszcze również na blogu.

Pytanie od Cruk`a

"Siema
Nie wiesz może jak przypisać pady z fpc do klawiatury od kompa?"
Odpowiedź:

Na samym początku spójrzmy na record panel czy mamy włączoną opcje "typing keyboard to piano keyboard"

Jeśli świeci się lampeczka to znaczy, że jest ok.
I teraz 3 proste kroki;

1. Myszką klikamy na wybrany przez nas pad
2. Obok midi note macie wartość nutową (w tym przypadku C#3) klikacie na nią
3. Po kliknięciu na nute wybieramy z listy "Learn"
I teraz wystarczy, że wciśniecie na swojej klawiaturze dowolny klawisz np. Q i od tego momentu pad pierwszy będzie przypisany do klawisza Q.

Sample Peace Love Fresh Cutz Hip Hop


Ten pakiet to arsenał próbek funky, deep bass, epickie dzwięki z filmów, Jazz i Funk cut ups, próbki FX i skratche, oraz synth hooks. Wszystko w stylu Old Skool do New Skool z podziemnego top 40. Wzorowana m.in. na DJ Shadow, The Neptunes, Dj Food, i Timbalandem i na wielu innych.
Znajdziesz tu wszystkie najnowsze i najlepsze Hip Hopowe pętle i próbki. Brzmi jak Dirty South, 50 Cent, Southern Gansta BeatsThree 6 Mafia i jaśniejsza strona, Missy Elliot, Common Tribe i Called Quest.
Kolekcja zawiera ponad 300 pętli i sampli. Dostaniesz basy, syntezatory, skrecze, brassy, fortepiany i inne.


Tetris Zyski i Straty + Esdwa Razor Remix

Razor czlowiek który zajął 3 miejsce w naszym beat tape nie próżnuje i daje nam kolejny gorący remix. Włocławski producent zajął się tym razem oldskulem . Jak wam się podoba?

Winyle do samplowania / Ryszard Sygitowicz - Bez Grawitacji


 Kolejne płyciwo do samplowania. Tym razem Rysiek Sygitowicz i jego pierwsza płyta "Bez Grawitacji"

O artyście czegoś więcej możecie dowiedzieć sie Tutaj

Muzyka:
Ryszard Sygitowicz - Gitara elektryczna, imstrumenty klawiszowe, gitara basowa, syntezator gitarowy, gitara akustyczna, perkusja elektroniczna.
Zbigniew Banysłowski - Saksofon
Wojciech Morawski - Perkusja
Dariusz Sygitowicz - Perkusja

Wifon 1985 rok

Strona A
1. Opóźniony do bosronu 2:15
2 Lewa Prosta 4:26
3. Niespełnienie 5:42
4. Cavalcado 3:00
5. Na kacu 2:43

Strona B
1. Bez Grawitacji 8:05
2. Jamall (wielbłąd) 5:02
3. Przybłęda 3:42
4. Opus 1983 1:10


Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem winyla Prosze pisać na gg; 4444815

2M Bulgulator Mixtape vol.1

Bulgulator Mixtape vol.1, na płycie znajduje się 14 kawałków. Praca nad tym mixtape trwała niecałe pół roku w "Old City Studio" już nie istniejącym po zamknięciu płyty ale zostaje ono przeniesione w inne miejsce... jak to nieraz bywa (pieniądze). Wynikło małe opóźnienie przy zamykaniu materiału. tematyka jest bliżej nieokreślona ale dotyka w samo sedno ludzi nie znających klimatu ulicy jak i również bojących się i źle oceniających zielony klimat, widoczna jest na niej wrażliwość na to co dzieje się dookoła ale i również jest kilka osobistych kawałków. Na tej płycie pojawił/a się gościnnie: Centrum Strona, DJ Freszu Fresz oraz nasi przyjaciele czyli Zielu Zielonka i Malina Root.


01. Bez cienia wątpliwości
02. Moje Zadanie
03. Old City Studio Rusza Oficjalnie
04. Sprowokowani ludzie czyści (skrecze DJ Freszu Fresz)
05. Bulgulator show (gościnnie Zielu Chr. Jr)
06. Musisz upaść żeby wstać
07. Splif (gościnnie Zielu Chr. Jr)
08. Ponieważ
09. Gruba Przynęta (gościnnie Centrum Strona)
10. Podpis
11. Strefa bitu (gościnnie Malina Root)
12. 3 miliony
13. Co dzień rosnę w siłę
14. Outro...2 Miejsca

>>WIĘCEJ<< 

Sample Hip Hop Prime Loops Dirty South Wars


Sample ze zbiorów; Rick Ross, Lil 'Wayne, Ludacris, Drumma Boy, Kanebeats, Yo Gotti, Roscoe Dash, Gucci Mane, Young Jeezy, Lil' John i całe mnóstwo innych znakomitych artystów. Wszystko zostało podzielone na 200 super-elastycznych i łatwych w użyciu pętli instrumentu i schematów rytmicznych, z dodatkową premią w wysokości ponad 75 twardych bangin 'drum one-shots gotowy do walki getta.

Kuloodporne rytmy w tempie 66-95bpm, w zakresie bezkompromisowym wszystko w pełni oznakowane i rozdziela na każdym bębnie utworu, instrumentu perkusyjnego, syntezatora lub utworu FX. Wszystkie pliki audio są profesjonalnie nagrane i wstępnie sformatowane do pełnej gamy popularnych sprzętów i oprogramowania, po prostu przeciągnij i upuść dźwięki tam, gdzie chcesz.
Teraz jest czas na podbój ulic. Rakiety uzbrojone, jesteś gotowy, by zniszczyć wszelkich swoimi bitami w całym kraju? Przywiązany z tym Full Clip wybuchowych pętli i amour-piercing próbek, bitwa skończy się, zanim jeszcze rozpocznie.
>>WIĘCEJ<<

Sample Equinox Sounds Hot Crunk and Dirty South


Hot Crunk & Dirty South "z Equinox Sounds to zestaw do produkcji Crunk, Dirty South & Underground Hip Hop. Dostaniesz w sumie 89 rytmicznych pętli i fraz w formatach ACID / WAV, Apple Loops, REX and Reason Refill. "Hot Crunk & Dirty South" to profesjonalne brzmienia w stylu Crunk, Dirty South & Underground Hip Hop Wszystkie zestawy inspirowane przez Lil Jon i innych producentów Dirty South.

Istnieje 9 modeli konstrukcyjnych które są w całości. Każde zestawy wykonywane są po pełnym mixie. Istnieje około 15/08 pętli w każdym folderze zestawu.

Dostaniesz w sumie 89 rytmicznych pętli i fraz muzycznych zawierających drumloops, bass, synthlines, klawisze, gitary, organy, melodie, efekty ...

Te pętle mogą być używane razem do tworzenia kompletnych utworów lub mogą być używane indywidualnie, i mogą służyć jako podstawa. Alternatywnie, można korzystać z tych dzwięków do upiększania istniejących już utworów.

>LINKI<< 

Fl studio i wtyczka Maximus / czyli rozkminiamy jedną z najlepszych wtyczek. cz.1


Ważna informacja na początek: Jeśli zadacie sobie troche trudu i razem ze mną będziecie ogarniac tą wtyczke (ja wam w tym pomoge, pisząc na blogu) to gwarantuje wam, że wasze bity będą na naprawde wysokim poziomie.

Jeśli Tworzycie bity powyżej 3 miesięcy, to pewnie już zaczeliście zwracać uwage na jakość waszych bitów. Zaczeliście? No właśnie. Używamy różnych wtyczek, żeby poprawić brzmienie naszych bitów, ale co tak na prawde o tych wtyczkach wiemy? czy wiemy jak one rzeczywiście działają i kiedy należy ich stosować?
Niech każdy sobie na to pytanie odpowie sam.

Czy używaliście już kiedyś wtyczki Maximus?
Ja przyznam się szczerze, że mało jej używam. Nie raz wykorzystuje ją do poprawienia jakości sampla, ale to sporadycznie.
Mało jej używam, bo mało o niej wiem. Dlatego postanowiłem to zmienić.

Wtyczka jest potężna więc całość podziele na kilkanaście części, a na końcu pokaże wam efekty jakie uzyskałem za pomocą tej wtyczki.
Oczywiście możecie się również wypowiadać i przedstawić swoją opinie na temat tej wtyki.


A więc zaczynamy;

Maximusa będziemy używać do końcowego etapu naszej produkcji czyli wrzucamy go na kanał master jako ostatnią wtyczke.

Co zawiera w sobie maximus?
Ta wtyczka to maximizer, kompresor, limiter, noise gate, Expander i de-eser w jednym.

Ok, przyjrzyjmy się dokładniej;
Co to jest kompresja i do czego służy nie będe pisał. Jeśli nie wiecie zajrzyjcie tutaj;
http://rap-podziemie.blogspot.com/2010/12/kompresja-dzwieku-czyli-dynamika.html

Jeśli nie będziecie wiedzieć co to jest kompresja to nie ma sensu byście dalej czytali.

Pierwszy mały krok w poznaniu maximusa;

Compression Envelopes ControlsMaximus nie ma kontroli poziomu progowego. Tutaj jest to wszystko bardzo elastyczne i to my sami ustawiamy próg kompresji ustawiając krzywą.

Spójrzcie na screen, krzywa (tak będziemy nazywać tą linie) odbiega od punktu wyjścia (output) /wejścia (input) liniowego 1:01 (punkt 1:01 jest na środku) o jakieś 45 stopni i jest to punkt w którym zaczyna się nasza kompresja (1) czyli w tym przypadku około -3dB
Punkt "Soft Knee" (2) czyli maksymalny poziom wyjścia ustawiłem na +3dB


Te kółeczka obok strzałek to są punkty kontrolne. Możemy sobie stworzyć kolejny punkt kontrolny, wystarczy, że klikniemy PPM.

Czy to jest dla was jasne?
Na pewno nie do końca, więc zanim przejdziemy dalej to na razie sobie popróbujcie, poustawiajcie to krzywą i zobaczcie co wam będzie z tego wychodzić. Nie chce was zarzucać wszystkim na raz, bo możecie nie zrozumieć.
Pytania w komentarzach.
5

FL Studio ASSiGN Edition v 9.8.0


Już nie długo wersja 10, a tym czasem możecie sprawdzić 9.8.0
Z jakich w ogóle wersji korzystacie?

FL STUDIO - chyba wam znany , jeden z najlepszych programów do tworzenia i nagrywania własnej muzyki. Praktycznie tworzy się tam bez żadnych ograniczeń.
Pełna obsługa VST, wszelakich pluginów. Wielościeżkowe nagrywanie, 32 bitowe miksowanie i zaawansowana obsługa MIDI daje Ci szansę do tworzenia
muzyki w każdym stylu. Gotowe single mogą byc eksportowane do formatów takich jak :
- WAV
- MP3
- OGG lub MIDI


Eksportowany w wysokiej jakości dźwięk umożliwia profesjonalne nagłośnienie.
Pełne wsparcie dla kart dźwiękowych DirectSound oraz ASIO
Poprawione nagrywanie ruchów i sterowanie automatyką - rozszerzony mikser ze wsparciem do 68 pasów ruchu
oraz 8 efektó na danym kanale.
Wbudowany korektor parametryczny oraz wiele wbudowanych efektów.
To wszystko naraz daje właśnie Ci FL STUDIO ASSiGN Edition v 9.8.0

dmxovskyyy 

Najchętniej czytane w tym tygodniu

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Powered by Blogger